term ID:
parent cat ID:6
parent cat ID 1:
post ID:49445
category_6 #0b5264

5 tipp, hogy a mikulásvirág hosszú ideig gyönyörű legyen

Visszaugrás a navigációra
Az oldal cikkei bevezetőkkel:

5 tipp, hogy a mikulásvirág hosszú ideig gyönyörű legyen

Myreille - Publikálva:

A mikulásvirág roppant csábító és zöld-piros színével a karácsony legszebb hírnöke. Néhány egyszerű trükkel hosszú ideig könnyen nevelhető.  

Ez a mikulásvirág még nem virágzik. Az apró, jelentéktelen virágok bimbói a piros fellevelek fészkében rejtőznek./Fotó: Myreille

Ez a mikulásvirág még nem virágzik. Az apró, jelentéktelen virágok bimbói a piros fellevelek fészkében rejtőznek./Fotó: Myreille

5 tipp, hogy a mikulásvirág hosszú ideig gyönyörű legyen

1. Az enyhén savanyú (5,5–6,8 pH) ültetőközeget szereti. A kertészetekben a mikulásvirágot általában vagy tőzeggel kevert földbe ültetik. Ezek a “földek” rosszul tartják a vizet és szobahőmérsékleten gyorsan kiszáradnak. A mikulásvirág azonban ugyanolyan rosszul viseli a kiszáradt talajt, mint a túlöntözést. A mikulásvirágot érdemes alulról öntözni, de csak annyi vízzel, amennyit a föld felszív. Ha kaspóban tároljuk, akkor öntözés után ellenőrizni kell a vizet a kaspó alján és a felesleget kiönteni. Igazi gourmet: a nem hideg, lágy vizet szereti. Meghálálja, ha kézi párásítóval növeljük körülötte a páratartalmat – vagy csak a kedvéért megnöveljük a lakásban a páratartalmat…

2. A mikulásvirág nem szereti a huzatot, a hőingadozást és a túl meleget, tehát radiátortól és rosszul záródó ablaktól távol kell tartani. 16-20 fok között érzi igazán jól magát. (Ez nagy ellentét köztünk, mert én ezen a hőmérsékleten fázom. Tehát normál szobahőmérséklet neki kellemetlen, öntözéssel és fénnyel kárpótlom.) Jó hír, hogy érzékenysége ellenére gyorsan regenerálódik, ha ledobálja a leveleit pihentetni kell, átnyaraltatni, majd takargatni és jövőre megint szép lesz.

3. Fényigényes, sötét vagy félárnyékos helyen hamar elpusztul, de a tűző napot sem bírja.

4. Pár csepp tápoldat jót tesz neki, sőt azt is meghálálja, ha nagyobb kaspóban tartjuk és a gyökerei “levegőzhetnek”.

5. Akármilyen jól bánunk vele január végén, február elején – amikor már végigdolgozta az ünnepeket – az összes levelét lehullajtja. Ám ilyenkor sem kell száműzni a komposztálóba. Csak pihenésre van szüksége. Vissza kell vágni (kb. az ágak felére) és az öntözést is csökkenteni kell májusig, amikor a fagyok elmúltával ki lehet ültetni a kert árnyékos részére. Itt is enyhén vavany A tűző napot most sem bírja. Az első hajtásokat érdemes visszametszeni, hogy a növény erősödjön.

Szeptemberben vissza lehet ültetni a cserébe. Ha minden jól sikerült, akkor erős, méregzöld levelű növényünk van. Ahhoz hogy újra virágozzon, rövid nappalokra van szüksége. Délelőtt szüksége van a napfényre, de kora délutántól estét kell neki rendezni. Célszerű papír gúlával, papírdobozzal lefedni minden nap. Ha mindent jól csináltunk, akkor novemberben jelennek meg az első bimbók, éppen amikor az üzleteket ellepik a mikulásvirágok. Az első bimbókkal egy időben a fellevelek is elszíneződnek.

Fontos! A mikulásvirág tejnedve mérgező!


Visszaugrás a navigációhoz

Visszaugrás a navigációra