Tudatom perifériáján régóta lebegett némi ismeret a Biola kozmetikumokról, de szoros kapcsolatba néhány hete kerültünk. Szubjektív termékteszt.
Szépülés a Biola kozmetikumokkal – Fotó: Myreille
Könnyű hinni (és bízni) a nagy és ismert márkák (reklámkampányai)nak és ígéreteinek, még akkor is, ha tudjuk, ezekben a kampányokban az igazságnak csak azon részleteit fejtik ki, amelyek elősegítik (a nagy illúziót és) az eladásokat. Pedig egy figyelmesebb pillantás után gyorsan kiderül, hogy egy magyar cég, amely natúr- és biokozmetikumot gyárt, ugyanazokat tudja, amiket a nemzetközi cégeknél olyan nagyra becsülünk:
Tanúsított biokozmetikumok
Összetett bioaktív hatóanyagcsoportok a szép bőrért
12 hónap szavatossági idő szintetikus molekulaszerkezetű konzerválószerek használata nélkül
Bőranyagcserét támogató természetes összetevők
Széles választék minden bőrtípusra
Több mint 25 éves hatóanyag és termékfejlesztési tapasztalat
Nem végeznek állatokon tesztelési kísérleteket
GMO-mentes alapanyagokat használnak
A termékek döntő többsége 100% vegán
Ráadásul a termékek nem tartalmaznak:
Paraffinolajat és paraffinszármazékokat.
S.L.S-t (Sodim-Lauryl-Szulfátot)
Szintetikus színezékeket
Szintetikus illatanyagokat (fragrance)
Parabén-típusú konzerválószereket
Izotiazolin-származékokat tartalmazó konzerválószereket
Propilén-glikolt, butilén- glikolt, mint hidratáló anyagot
Petrolkémiai/ásványolaj-ipari anyagokat
Alumínium-tartalmú szintetikus vegyületeket
Tehát nem is vakmerő kaland belevágni egy terméktesztbe vagy éppen háromba:
Biola – Mandulás peeling és maszk
Minden sztereotípiát alátámaszt a színe. Zöld. Férfirettentően zöld. Az illata viszont üde, citromos és az ígérete, hogy szebb lesz tőle az arcbőröm, megér egy kis “zöldséget”. Nedves bőrön kell először elmasszírozni, majd negyed óráig az arcon kell hagyni. Ezalatt megszilárdul és vékony réteget képez. (Nyomos ok, hogy 15 percre egyedül legyek és meditáljak.) Végül vízzel könnyen lemosható.
A peelinget (mechanikusan) gyengének éreztem, jobban szeretem a szűrűbb szemcséket, de a pakolás részét kifejezetten élveztem. Már a tudat, hogy teszek valamit a bőrömért, szebbé tesz.
Fotó: Myreille
Naturissimo – Tündérrózsa krémtusfürdő
Klassz az illata, kellemes illatnyomot hagy a bőrön, nem irritálja a bőrt és nem mellesleg még tiszta is lettem. Az illata alapján kifinomult kozmetikum, ám a csomagolása középszerű.
Értem én a csomagolás koncepcióját, de azt gondolom, hogy a trendekhez jobban illő, kicsit lendületesebb külső dobna az összhatáson. És igen, azt is tudom, hogy nem mindenki azt mondja, nem a csomagolás számít, hanem a belbecs – abban viszont jó ez a tusfürdő -, de aztán, amikor választunk, kiderül, gyarlóak vagyunk: nem az apró betűs részt tanulmányozzuk, hanem a falakon kinézetét, hogy mennyire sugallja azt az érzést, amire vágyunk…
Fotó: Myreille
Naturissimo – Mélyhidratáló nappali arckrém
A krém sűrű és azonnal fiatalos tónust ad a bőrnek. Először ez furcsa érzés, talán még kicsit “ragadós is”, de gyorsan természetessé válik, a “tapadás” elmúlik. A krém illata engem zavar, nem annyira, hogy ne használjam, de annyira, hogy morogjak miatta, pedig természetes növényi illóanyagokat tartalmaz.
Ritkán találkozom ilyen klassz arckrém kiszereléssel. Profi a flakon, a papír dobozt se gyártották kétszer nagyobbra, azonban a design (itt is) elég gyenge, kicsit giccses, kicsit elavult. Összességében ront a termék megítélésén. Pedig az arckrém jojoba és avokádó olajokat, zöld tea és bíborkasvirág kivonatot, kövirózsát, A-vitamint, a vadárvácska hatóanyagait és uborka- valamint aloe juicet tartalmaz (a dobozon feltüntetettek szerint).
A Biola termékeket tesztelésre kaptam, de ez a tény nem szépített a véleményemen. A tanulság annyi, hogy a termékek jók, viszont a megítélésük lehetne jobb. (Amire rengeteg ötletem van. Elérhetőségem a “szerkesztőségben”. 😉 )