Régen nagymamám festette így a tojásokat. Tőle tanulta az anyukám. Én pedig az anyukámtól. Leveles varázslat a harisnya alatt. Lépésről lépésre.
Hozzávalók: főtt tojás tojásfesték – Lehet por és lehet természetes anyag: céklalé, hagymahéj is és lehet ételfesték is! néhány szép formájú friss tavaszi levél harisnya (nem új, hanem a javíthatatlanul felfutott) cérna olló kevés zsír A főtt tojásokra a harisnyával kell rászorítani a leveleket és az a cél, hogy a harisnya nagyon feszüljön. Cérnával kell rögzíteni a csomót. Így a levél alá nem tud bemenni a festék és a levéllenyomat ott marad a tojáson.
Néhány egyszerű szabály: 1. A levelet a fonákjával felfelé kell a tojásra tenni. 2. A harisnyát a levélre kell tenni és a tojás másik oldalán jó szorosan meghúzni, miközben a teljes tojást becsomagoljuk. 3. A festékben dupla annyi időt töltsön a harisnyás tojás, mit a “meztelen”. 4. Miután kivettük a tojást a festékből kicsit várni kell, hogy száradjon a festék, különben elmosódik a minta.
A megszáradt tojásokat zsírral vékonyan át kell kenni, hogy szép fényesek legyenek.
Húsvéti piros tojás: tojásfestés ételfestékkel
Ha mehet süteménybe, krémekbe, akkor a húsvéti tojást is megfesthetem ételfestékekkel. Sárga, kék és málnapiros festéket vettem, az eredmény gyönyörű lett.