Az 1970-es és 1980-as évek ikonjává vált a magnókazetta. A mágneses jeleket tartalmazó szalagokról legtöbben zenét hallgattak, de alkalmas volt adatrögzítésre is. A digitális technika tette korszerűtlenné az 1963-ban született eszközt, azonban az utóbbi évek bebizonyították a kazetta halhatatlan.
A kazetta reneszánszának egyik leghíresebb darabja a kazetta táska. (Magyarországon a Formában megvásárolható.) (Design: Jason Amendolara)
Igazi újrahasznosítás. A használaton kívüli kazettákból pénztárcák készülnek. (Design: Marcella Foschi)
A kazettaposzter az ebayen kapható, de bárki gyárthat magának “kortárs műalkotást”, ha a egy porosodó dobozból előszedi a régi kazettáit és egy fehérre festett furnérlemezre ragasztja.
Ugyancsak az ebayen rendelhető a kazetta sablon.
A kazetta övcsat népszerűbb, mint az ember hinné. Van akik saját maguk készítik kedvenc Milli Vanilli kazettájukból, némelyik aranyozott stilizált kazettára vágynak a sliccük fölé.
Nem igazi kazetta, de azokra az időkre emlékeztet, amikor ceruzával tekertem a kazettaszalagot. Egyébként celluxadagoló vagy celluxtépő, a fene se tudja a hivatalos megnevezését.
USB HUB (Tudod, az a szerkezet, ami az 1 usb portból többet, jelen esetben 4-et csinál.)
Az egyik legújabb bizonyíték, hogy a kazetta nem múlt ki, illetve napjainkban is használható. Az ooomydesign lámpákat készített régi kazettákból.