Ideje lenne “az okos lány” meséjét a 21. századhoz igazítani! Gyerekkoromban nagyon szerettem “az okos lány” mese különböző verzióit. Akkor jó mesének tűnt, találtam benne mintát önmagamnak, most viszont van vele némi problémám.
Eszes róka meséi: Hogyan születnek a csillagok? Farkas Róbert mesekönyve az Első könyvem az univerzumról először angolul és közösségi finanszírozásban jelent meg, most azonban már magyarul is olvasható.
Harmadszor: A kiskakas gyémánt félkrajcárja A dia, a papírszínház után kedvenc mesénk interaktív, tablet mese formájában, három nyelven. Igen, a jövő megérkezett!
A kis kakas és a török császár a Papírszínházban A kis kakas gyémánt félkrajcárja a kedvenc mesém és most a zseniális Nagy Norbert készített hozzá illusztrációt.
700 m2-es meseváros Budapest belvárosában A neopaint tervezte és festette mesevárossá a budapesti Baross Gábor Általános Iskola és Gimnázium udvarának tűzfalát.
Mi történik a nagy "happy end" után? Létezik-e a boldogság vagy csak hazudunk róla a mesékben? Mi történne a mesehősökkel a való világban? Örökké tartó…
Mint a mesében: Disney Hercegnők és a Lego kocka Hamupipőke romantikus kastélya és álomhintója, Aranyhaj tornya vagy Merida erdei várkastélya. Varázslatos tündérmesék Lego kockákból.
Papírszínházzal a mese nem felolvasás, hanem előadás Képzeld el, hogy a mesekönyv lapjai nagyra nőnek és megtöltenek egy apró színpadot. Ez a papírszínház, amivel a mesélés gyereknek és felnőttnek is izgalmasabb.
Csókolom, pókmajom! A felnövekvő generáció a helló, szia, szevasz mellett csípőből nyomja majd a “héka, békát” és az “ég áldja, kék bálnát”.