Camera obscurát készítettünk PVC csőből és fényképeztünk vele Régi vágyam vált valóra, amikor a Műcsarnokban camera obscurát készítettünk, fényképeztünk vele, előhívtuk a negatívokat, majd csináltunk belőle “rendes” képet is.
Hétvégi képtár [4]: Álmatlanság a Central Parkban Michael Massaia közel 10 éven át járta és fotózta New Yorkban az éjszakai Central Parkot, mert nem tudott aludni. A végeredmény végtelenül magányos és szép.
Hétvégi képtár [3]: San Francisco feketén-fehéren Burton Rast fényre és árnyékra bontotta San Francisco-t, és úgy mutatja be a város építészetét, hogy szerelmes leszel a városba és a geometriába.
Hétvégi képtár [1]: 12+1 kép szöveg nélkül Egy jó fotó többet ér ezer szónál. A szavakat most el is hagytam, beszéljenek a képek és az apró részletek!
Everyday Astronaut: egy űrhajós a Földön Tim Dodd Everyday Astronaut projektjéről már írtunk, ám igazán jó hír, hogy az elmúlt egy évben rengeteg új fotó készült és mindegyik nagyon-nagyon szórakoztató. Íme néhány a legfrissebbekből:
Régmúlt: 13 különleges nő a múltból Nem jegyzi őket a történelem, “csak” szerettek, éltek, sírtak és a fényképezőgép megörökített róluk egy hétköznapi pillanatot, ami éppen miattuk lesz különleges.
Káprázatos fekete-fehér képek a tengerek mélyéről Anuar Patjane remek érzékkel ragadja meg a valóságot a szürreálisabb végénél miközben minden fotójáról a szépség tündöklik.
Kortárs magyar dráma és groteszk szubjektíven Két kurátor, egy gyűjtemény és egy kiállítás: Szentendrén a Művészet Malomba nyílik “elfogult” kiállítás Kozák Gábor, a Godot Galéria vezetőjének gyűjteményéből.
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy mese… A Grimm-testvérek mesevilága jelenik meg Kilian Schönberger fotóin. A képek Közép-Európában készültek, nem a Disney rajzasztalán.
A véletlen művészete a naplementében Szilánkokra tört tükrök rajzolják újra a valóságot: egyetlen nézőpontból a világ darabkái harmonikusan kaotikusak.
Megáll az idő: jégbe fagyott virágok Kenji Shibata japán fotóművész jégtömbbe zárta a virágokat, így szó szerint megfagyasztotta a pillanatot, éppen úgy, mint egy fotón.
Sarki fény egy finn fotós lencséjén keresztül Hiába a tudományos magyarázat, hogy “csupán” a légkörbe kerülő töltött részecskék okozzák, a sarki fény varázslatos és gyönyörűen fotózható.